MTÜ Slava Ukraini tegevuste ülevaade novembrikuus

Alates juulist oleme keskendunud eelkõige organisatsiooni protsesside korrastamisele. Oleme loonud uue meeskonna ning harjunud uute tööprotsessidega. Samuti on käigus kaks projekti, millest saab lähemalt lugeda allpool.

Edasi tegutsemiseks on meil väga vaja annetajate abi.

Meie eesmärk on koguda 289 000 eurot, et detsembrist kuni järgmise aasta kevadeni saata rindele veel 20 guerilla-kiirabiautot ja 10 ATV-d.

Uuri annetamisvõimaluste kohta lähemalt meie kodulehel.

Guerilla-kiirabide ehitus

Augustis taasalustas MTÜ Slava Ukraini rindekiirabide projekt, mille käigus saadetakse Ukrainasse 18 guerilla-kiirabiautot. Ühe auto eeldatav maksumus on 12 200 eurot. Selle eest soetame autod, ehitame need ümber guerilla-kiirabideks, teeme hooldusremonti, varustame need uute maastikukõlbulike rehvide ja kahe varurehviga ning transpordime Ukrainasse. Kuna oleme toimetanud kokkuhoidlikult, saame sama eelarve sees soetada plaanitust ühe auto rohkem – kokku 19 autot.

Oktoobris jõudsid Ukrainasse pikalt oodatud korvraamid ning saime hakata hoogsalt autosid üle andma. Novembri lõpu seisuga on Ukraina poole teele asunud 16 guerilla-kiirabiautot, millest 13 on üksustele üle antud ning kolm on üleandmiseks valmis. Oleme ostnud 19 autot, mis maksid kokku 103 150 eurot, mis teeb ühe auto keskmiseks ostuhinnaks ligi 5430 eurot. Kolm autot on Eestis hoolduses ning mehaanik teeb järgemööda esimesi ümberehitustöid: tõstab autod sisust tühjaks, paigaldab RGB-valgusribad ning katab põrandad linoleumiga. Ülejäänu (klapptoolide paigaldus, värvimine, järelhooldus) tehakse usaldusväärsete partnerite abiga Ukrainas. Iga auto saab kaasa kuus maastikukõlbulikku rehvi.

Oleme koostanud autode ümberehitamise juhendi, et lihtsustada teenusepakkujatega suhtlust nii Eestis kui Ukrainas ning tagada sellega guerilla-kiirabiautode tõrgeteta sõit rasketes tingimustes.

Autode üleandmisel oleme üksustele lubanud teostada autole 800 euro ulatuses täiendavat remonti, näiteks saame parandada amorte või saata varurattaid.

Guerilla-kiirabiautod on ehitatud keerulise maastiku läbimiseks. Siiski on maastikuolud autole kohati liialt halvad. Samuti võib juhtuda, et autol pole varjumiseks võimalust. Seetõttu soetasime kaks ATV-d koos haagistega, et kaks üksust suudaks päästeoperatsioone läbi viia paindlikumalt ning kiiremini. Täpsem info ATV-de kohta tuleb peatselt.

Lahingumeditsiini koolitused

Ukraina sõdurite lahingumeditsiini koolituste projekt on selleks korraks läbi saanud. Maikuust alates on eesrindel vajalikud meditsiinilised oskused omandanud 8619 sõdurit. Kui algselt oli plaanitud 8100 sõduri koolitamine, siis õnnestus tänu PULSE tiimi pingutustele välja õpetada lisaks 500 sõdurilt. Tänu väljaõppele on neil võimalik päästa enda või oma kaassõduri elu. Hinnatakse, et elupäästvad oskused säästavad kuni kümme elu – see tähendab, et ligikaudu 86 000 sõduri elu on nüüd veidi paremini hoitud. Novembris viidi läbi koolitusi järgmistes oblastites: Odessa, Dnipropetrovski, Kiievi, Zitomõri.

Slava Ukraini tänab kõiki neid annetajaid, kes panustasid veebruaris toimunud “Elagu Eesti! Slava Ukraini!” heategevussaates Ukraina sõdurite lahingumeditsiini koolituste korraldamisse.

MTÜ Slava Ukraini organisatsioonisisesed muudatused

Oleme tänaseks täitnud kõik annetuse hea tava liitumistingimused ning meid arvati annetuste head tava järgivate organisatsioonide sekka.

Kutsume MTÜ Slava Ukrainiga liituma uusi liikmeid. Eriti on oodatud inimesed ja ettevõtted, kes tahavad kaasa rääkida, kuidas nende annetusi kasutatakse, milliseid projekte Slava Ukraini ellu viib ning milline peaks olema organisatsiooni tulevik. Lisainfo Slava Ukraini kodulehel.

MTÜ Slava Ukraini kodulehel on nüüd kulude ülevaate tabel, mida uuendame igakuiselt.

Annetused

9. mai seisuga, mil MTÜ Slava Ukraini juhatuses toimusid muudatused, oli organisatsiooni kontodel annetusi ligikaudu 664 000 euro väärtuses.

9. maist kuni novembri lõpuni on MTÜ Slava Ukrainile annetusi tehtud üle 64 000 euro väärtuses. Nii Eestis kui Ukrainas toimub jätkuvalt kriminaalmenetlus, et uurida kuni märtsini 2023 MTÜ Slava Ukraina Ukraina toetuseks kulutatud annetuste kasutamist.

MTÜ Slava Ukraini on 2022. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on Ukraina sõjaväe ja tsiviilelanikkonna toetamine elu säästva ja päästva abiga. Oma eesmärkide saavutamiseks pakub MTÜ Slava Ukraini Ukraina sõjaväele abi meditsiiniliste tegevuste korraldamiseks rindel ning pakub Ukraina sõjaväele ja tsiviilelanikele oskusi, teadmisi ja vahendeid sõjakahjudega toimetulemiseks.