Rasked ajad panevad inimesed niimoodi ühes hingama ja pingutama selliselt, et pole sõnu. 

 

Meie heategevusprojekt algas tänu Johannale. Veel tänagi tundub talle ja abiks olevatele inimestele uskumatu, kuidas koos on võimalik luua nii palju headust ning lootust ukrainlaste toetuseks.

 

Enne selle aktsiooni ettevõtmist ootas Johanna oma peret Ukrainast Tallinnasse. Ometi polnud tema see, kes põgenes oma kodust hetkelise etteteatamisega, jättes maha kõik, kes ja mis vähegi kallis.

 

Johanna esimene Facebooki postitus levis kulutulena. Tundidega andsid endast märku sajad abi anda soovijad, kes toetasid nii rahaliselt kui vajaminevate asjade annetamisega. Tema kodu, ühistu kelder ja naabrite keldriboksid täitusid annetustega.

Ja siis viidi Johanna kokku Tallinna Vanalinna Rotary Klubi klubi esindajatega. Asi sai hoopis teised mõõtmed, uskumatud kontaktid ja võrgustiku. Eesti Rotary klubide ressurssidega loodi üliefektiivne humanitaaroperatsioon, mis tänaseks kasvab iga sekundiga. See on alles algus. Iga panustatud tund aitab kedagi, iga annetatud euro mõjub. Tänu Eesti Rotary klubidele ja headele annetajatele on tänaseks Ukrainasse jõudnud juba 62 kiirabiautot, millest osa on abiks rindel ja teised tsiviilhaiglates. Tallinnasse koguneb üha uusi kiirabisid, mis peatselt Ukraina poole teele lähevad.

Tänu Eesti Rotary klubidele ja headele annetajatele on tänaseks Ukrainasse jõudnud juba 62 kiirabiautot, millest osa on abiks rindel ja teised tsiviilhaiglates. Tallinnasse koguneb üha uusi kiirabisid, mis peatselt Ukraina poole teele lähevad.

Abi mõju numbrites

Tänaseks on MTÜ poolt Ukrainasse toimetatud juba 62 kiirabiautot koos meditsiinitarvikute- ja muu abiga, mida elude päästmiseks on väga vaja. Tallinnas aga kogume jätkuvalt annetusi, et järgmised autod koos kõige hädavajalikuga kiiresti sõjapiirkonda saata.

MTÜ on loonud koostöös Eesti ja Ukraina vabatahtlikega võrgustiku, mis aitab kõige kriitilisematest piirkondadest tuua meieni info, millist abi on kõige enam vaja. Annetajate ja vabatahtlike abiga komplekteerime Eestis kiirabiautod, meditsiinitehnika- ja tarbed ning kõik muu vajaliku ning saadame kannatada saanud haiglatesse- ja sünnitusmajadesse üle Ukraina. 

 

Kannatada saanud piirkondade lastehaiglatesse ja sünnitusmajadesse jõuavad lisaks kiirabiautole just need meditsiinitarvikud, mida haiglad on küsinud ning seda kiirusel, mis tundub meile endalegi uskumatu.

Juba esimese nädalaga kogunes meie ümber tuhandeid toetajaid – hulk häid inimesi, kes kõik on leidnud võimaluse anda oma panus. Kümned ja kümned organisatsioonid on toetanud MTÜ-d rahaliselt ja aidanud meil soetada vajalikke meditsiinitarvikuid ning aidata need kohale toimetada. Sadu eraisikuid on tulnud meile appi vabatahtlikuna ja teinud annetusi. Hulk oma ala eksperte on pakkunud MTÜ-le oma oskuseid tasuta ning tuntud artistid ja meediakanlid on pannud õla alla, et kiirabiautode ja teiste vajalike meditsiinitarvikute ostuks raha koguda. Oleme avanud kogumispunktid nii Tallinnas kui ka Tartus ning laieneme veelgi. Suur hulk Eesti inimesi aitab igapäevaselt jagada meie infot ning on mõtetes Ukraina sõpradega.

Toetajad

Riigikaitse Edendamise SA
Genteel
Oma Grupp
Tiki-Treiler

Suur aitäh kõigile, kes aitasid Slava Ukraini kodanikualgatuse ellu kutsuda: Johanna-Maria Lehtme, Andrus Kõresaar, Kristo Tohver, Tallinna Vanalinna Rotary Klubi koos kõigi teiste Rotary klubidega üle Eesti, Kaitseliidu Toompea Malevkond, Eesti Kaubandus- Tööstuskoda, Berit Laanem (Nutrimedical), Riigikaitse Edendamise SA, Liis Tõnismäe (Ida-Tallinna Keskhaigla), Birgit Kiilaspää (SA Tallinna Lastehaigla), Merike Külm (Semetron Medical Equipment), MTÜ Väärtusta Elu, AbMedical, Mediq Eesti OÜ, Salvest, Orkla Eesti AS, T1 Tallinn, Enneaegsed Lapsed, Eesti Loomakaitse Liit, Penosil Eesti, NOBE, Hansabuss, Xolo, Tallink Eesti, Semetron Medical Equipment, Chemi-Pharm, T1 Tallinn, Eesti Pagulasabi / Estonian Refugee Council. Palju tänu Andres Lehtmets, Jaanus Vool, Martin Villig, Väino Kaldoja, Neeme Tammis, Tarmo Tuisk, Hans H. Luik, Jaanus Paeväli, Jaan Puusaag, Mait Rõõmusaar, Märt Lume ja sajad suure südamega inimesed meie ümber!