“Iga veretilk loeb” – uus annetuskampaania vereülekande võimekuse parandamiseks Ukraina rindel

MTÜ Slava Ukraini alustab uue annetuskampaaniaga “Iga veretilk loeb”, mille eesmärk on koguda vahendeid vereülekande võimekuse parandamiseks Ukraina rindeäärsetes stabiliseerimispunktides. Kampaania keskendub rindeäärsete meedikute koolitamisele, spetsiaalsete veresoojendajate ja meditsiiniliste seadmete soetamisele, mis on hädavajalikud raskelt haavatud sõdurite elude päästmiseks.

Kiire ja efektiivne vereülekanne võimalikult kiiresti pärast verekaotust on elu säästmiseks kriitilise tähtsusega. Koostöös organisatsiooniga PULSE on Slava Ukraini seadnud sihiks soetada treeningute läbiviimiseks vajalik varustada, soetada kuuele üksusele vere transportimiseks vajalikud vahendid ning varustada nende üksuste stabiliseerimispunktid kaasaegsete veresoojendajatega, mis võimaldavad vereülekannet teostada vahetult pärast haavata saamist ning sellega suurenda Ukraina sõdurite ellujäämismäära.

„Meie missioon on päästa elusid, pakkudes rindele elutähtsat meditsiinilist abi. Iga annetus, suur või väike, aitab meil tuua lootust neile, kes võitlevad Ukrainas vabaduse eest,“ ütles MTÜ Slava Ukraini tegevjuht Anu Viltrop. “Võimalikult kiire vereülekanne tõenduspõhiselt suurendab sõduri ellujäämisvõimalusi.”

Annetusi ootame kontole EE727700771007665845 märksõnaga “veri”. Kogutud vahendid lähevad otseselt meditsiiniliste seadmete soetamiseks ja koolituste läbiviimiseks, et tagada rindeäärsetes punktides parim võimalik esmaabi.

Lisaks saab annetada ka helistades järgnevatel annetusnumbritel:

  • 9002406 – 10€
  • 9002407 – 25€
  • 9002408 – 50€

Annetuskampaania kohta on võimalik rohkem informatsiooni saada leheküljelt slava.ee.

MTÜ Slava Ukraini on 2022. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on Ukraina sõjaväe ja tsiviilelanikkonna toetamine elu säästva ja päästva abiga. Eesmärkide saavutamiseks annab MTÜ Ukraina sõjaväele ja tsiviilelanikele oskusi, teadmisi ja vahendeid sõjakahjudega toimetulemiseks.

Lisainfo:
Anu Viltrop
MTÜ Slava Ukraini tegevjuht
Telefon: +372 5665 9118
E-posti aadress: anu@slava.ee