MTÜ Slava Ukraini tegevuste ülevaade juunikuus

MTÜ Slava Ukraini jätkab tegevust, sest Venemaa täiemahuline sõda Ukrainas ikka kestab. Oma tegevuste elluviimisel sõltume täielikult annetustest.

Mis on ära tehtud?

  • Veebruaris käivitatud annetuskampaaniale “Iga veretilk loeb” oleme juuni lõpu seisuga kogunud 20 320.75 eurot. Oleme ligi 24 000 euro eest soetanud partnerorganisatsioonile PULSE vereülekandekoolituseks vajalikud treeningseadmed. Viimaste seadmete tarne on hilinenud, seetõttu saame need Ukrainasse toimetada juulikuu jooksul.
  • Uue evakuatsiooniauto prototüübi ehitustööd käivad.
  • Juunis kogusime kokku 1762,58  eurot annetusi.

Iga veretilk loeb

Veebruaris käivitatud kampaania “Iga veretilk loeb” ootab teie annetusi. Tänu kampaania käigus kogutud ja tulumaksudeklaratsioonitagastustest tehtud annetustele on MTÜ Slava Ukraini tänaseks tellinud vereülekandekoolituse läbiviimiseks vajalikud treeningseadmed, sh veresoojendajad, veregrupitestid, infologgerid, spetsiaalsed kandekotid ja erinevad simulaatorid. Iga järgnev annetustest laekuv euro läheb juba otse Ukraina üksuste toetamiseks, et osta vereülekande seadmed Ukraina sõduritele.

Guerilla-kiirabide ehitus

Guerilla-kiirabi ehk evakuatsiooniauto abil päästetakse haavatud sõdureid rindelt ja toimetatakse nad turvalisemasse asukohta. Seal jätkatakse esmaabi andmist või võtab haavatu transpordi haiglasse üle tavakiirabi. Guerilla-kiirabiautod on kohandatud keerulise maastiku läbimiseks. Siiski on mõnes rindelõigus maastikuolud nii rängad, et neid pole võimalik isegi guerilla-kiirabiga läbida. Samuti võib juhtuda, et autol pole varjumiseks võimalust või on maastik mineeritud. Seetõttu soetame mõnele üksusele ATV koos haagisega, et haavatud sõdureid saaks evakueerida paindlikumalt ning kiiremini ka eriti keerulisel maastikul.

Alates 2023. aasta augustist kuni praeguseni oleme soetanud 34 autot, millest 32 on üksustele üle antud.  Lisaks oleme soetanud ning üksustele üle andnud neli ATV-d koos haagisega ning ühe eraldi haagise. 

Täname häid annetajaid ja vabatahtlikke, kelle abil oleme saanud Ukrainasse toimetada nii palju guerilla-kiirabisid.

Uue evakuatsiooniauto prototüübi loomine

Kuna guerilla-kiirabiks sobilikke Toyota Hiace’eid paraku enam väga ei leidu, asusime koos partneritega kavandama uut evakuatsiooniautotüüpi, millega haavatud Ukraina sõdureid rindelt evakueerida. Peatselt saame sellest täpsemalt rääkida!

 

Annetused

Juunis laekus MTÜ Slava Ukraini kontole kokku 1762,58  eurot annetusi.

Alates eelmise aasta novembri lõpust kuulume annetuste kogumise head tava järgivate organisatsioonide sekka.

Nii Eestis kui Ukrainas käib jätkuvalt kriminaalmenetlus, et uurida kuni märtsini 2023 MTÜ Slava Ukraina Ukraina toetuseks kulutatud annetuste kasutamist.

MTÜ Slava Ukraini kodulehelt leiab kulude ülevaatetabeli, mida uuendame igakuiselt.

Valminud on Slava Ukraini eelmise majandusaasta aruanne.

__

Kogume annetusi järgmistele projektidele.

  • Jätkame annetuste kogumist guerilla-kiirabiautode ja ATV-de soetamiseks. Nende sõidukite järele on rindel suur vajadus, et haavatud sõdureid kiiresti evakueerida. Ootame annetusi kontole EE727700771007665845 märksõnaga “guerilla”. 
  • Koostöös meile juba tuttava organisatsiooniga PULSE soovime parandada vereülekannete tegemise võimekust rindeäärsetes stabiliseerimispunktides. Pakiline evakuatsioon ning sellele järgnev vereülekanne võimalikult kiiresti pärast verekaotust pikendab elumust. Otsime võimalust kuni nelja üksuse toetamiseks. Kogukulu on 236 750 eurot, mis sisaldab meedikute koolitamist ning vajalike seadmete soetamist. Ootame annetusi kontole EE927700771008965285 märksõnaga “veri”.

Kõik välja toodud kulud sisaldavad organisatsiooni üldkulusid, mis on umbes kümme protsenti kogukuludest.

Uuri annetamisvõimaluste kohta lähemalt meie kodulehelt.

Suur aitäh kõikidele senistele annetajatele!

 

MTÜ Slava Ukraini on 2022. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on Ukraina sõjaväe ja tsiviilelanikkonna toetamine elu säästva ja päästva abiga. Oma eesmärkide saavutamiseks pakub MTÜ Slava Ukraini Ukraina sõjaväele abi meditsiiniliste tegevuste korraldamiseks rindel ning pakub Ukraina sõjaväele ja tsiviilelanikele oskusi, teadmisi ja vahendeid sõjakahjudega toimetulemiseks.