MTÜ Slava Ukraini tegevuste ülevaade märtsikuus

MTÜ Slava Ukraini jätkab tegevust, sest Venemaa täiemahuline sõda Ukrainas ikka kestab. Oma tegevuste elluviimisel sõltume täielikult annetustest.

Mis on ära tehtud?

  • Alates augustist 2023 oleme soetanud 33 autot, neist üksustele üle antud 31.
  • Oleme soetanud neli ATV-d koos haagisega ning ühe haagise üksusele, kel ATV juba olemas.
  • Veebruaris käivitasime annetuskampaania “Iga veretilk loeb”, mille jaoks on märtsi lõpu seisuga laekunud 4691,46 eurot.
  • Märtsis kandsime organisatsioonile PULSE üle 3200 eurot esimese veresoojendaja soetamiseks.
  • Märtsis kogusime kokku 8976,42 eurot annetusi.

Guerilla-kiirabide ehitus

Guerilla-kiirabi ehk evakuatsiooniauto abil päästetakse haavatud sõdureid rindelt ja toimetatakse nad turvalisemasse asukohta. Seal jätkatakse esmaabi andmist või võtab haavatu transpordi haiglasse üle tavakiirabi. Guerilla-kiirabiautod on kohandatud keerulise maastiku läbimiseks. Siiski on mõnes rindelõigus maastikuolud nii rängad, et neid pole võimalik isegi guerilla-kiirabiga läbida.

Samuti võib juhtuda, et autol pole varjumiseks võimalust või et maastik on mineeritud. Seetõttu soetame mõnele üksusele ATV-d koos haagisega, et haavatud sõdureid saaks evakueerida paindlikumalt ning kiiremini ka eriti keerulisel maastikul.

Alates 2023. aasta augustist kuni praeguseni oleme soetanud 33 autot, millest 31 on üksustele üle antud ning viis ootavad Ukrainas viimast hooldust ja ümberehitusi.  

Hetkeseisuga ootame veel viimati Ukrainasse saadetud guerilla-kiirabide hooldus- ja ümberehitusarveid, kuid meie senise kogemuse põhjal võib öelda, et ühe guerilla-kiirabi maksumus on keskmiselt u 9000 eurot. Hind sisaldab auto soetamist, hooldust, kuut maastikukindlat rehvi, auto ümberehitust ning transporti auto soetuskohast (tavaliselt Soomest või Eestist) Ukraina üksuseni.

Ümberehituseks oleme kasutanud 2000. aastate alguses toodetud Toyota Hiace’eid, mis on end tõestanud vastupidava ja töökindla autona. Paraku on turul selliseid sobivas seisukorras autosid nüüdseks keeruline leida.

Seetõttu jälgime turgu ning soetame tulevasi evakuatsiooniautosid vaid siis, kui müügis on meie vajadustele sobiv eksemplar.

Autode üleandmisel oleme üksustele lubanud igale neist teha 800 euro eest lisaremonti. Näiteks saame parandada amorte või saata varurattaid. Esimesed autod on juba järelhooldust ka saanud.

Lisaks oleme nüüd soetanud ning üksustele üle andnud neli ATV-d koos haagisega ning ühe haagise. Ühe ATV ja haagise soetamise ning üksusele üleandmise kulu on keskmiselt 7048 eurot.

Täname häid annetajaid ja vabatahtlikke , kelle abil oleme saanud Ukrainasse toimetada nii palju guerilla-kiirabisid. Toyota Hiace’ide põuast üle saamiseks on meil kavas peatselt käivitada uus projekt, millest räägime varsti lähemalt.

Külmaauto

Aprilli alguses andsime lõpuks üle ka esimese külmutusauto, millega saab transportida rindelt seal surnud võitluskaaslasi. Auto soetamine, hooldus, transport ja rehvid maksid kokku 10 257.35 eurot.

Iga veretilk loeb

Veebruaris käivitatud kampaania “Iga veretilk loeb” ootab teie annetusi. Esimese laekunud 3200 euro eest soetasime PULSE-le MEQU veresoojendaja, mis juba muudakbi nende vereülekandekoolituste kvaliteeti palju paremaks.

Annetused

Märtsis laekus MTÜ Slava Ukraini kontole kokku 8976,42 eurot annetusi.

 Alates novembri lõpust kuulume annetuste kogumise head tava järgivate organisatsioonide sekka.

Nii Eestis kui Ukrainas käib jätkuvalt kriminaalmenetlus, et uurida kuni märtsini 2023 MTÜ Slava Ukraina Ukraina toetuseks kulutatud annetuste kasutamist.

MTÜ Slava Ukraini kodulehelt leiab kulude ülevaatetabeli, mida uuendame igakuiselt.

_____

 

Kogume annetusi järgmiste tegevuste läbiviimiseks.

  • Jätkame annetuste kogumist guerilla-kiirabiautode  ja ATV-de soetamiseks. Nende sõidukite järele on rindel suur vajadus, et haavatud sõdureid kiiresti evakueerida. Ootame annetusi kontole EE727700771007665845 märksõnaga “guerilla”. 
  • Koostöös meile juba tuttava organisatsiooniga PULSE soovime parandada vereülekannete tegemise võimekust rindeäärsetes stabiliseerimispunktides. Pakiline evakuatsioon ning sellele järgnev vereülekanne võimalikult kiiresti pärast verekaotust pikendab elumust. Otsime raha kuni nelja üksuse toetamiseks. Kogukulu on 236 750 eurot, mis sisaldab meedikute koolitamist ning vajalike seadmete soetamist. Ootame annetusi kontole EE927700771008965285 märksõnaga “veri”.
  • Meiega on ühendust võtnud kaks üksust, kes vajavad väga külmutusautot, millega transportida rindelt ära seal surnud võitluskaaslasi. Ühe laibaauto hind (sisaldab autot, hooldust, kanderaame, rehve, transporti Ukrainasse) on 12 111 eurot. Palun aita meil soetada külmutusautosid! Detsembris ja jaanuaris laekunud annetuste abil suudame osta ühe külmutusauto. Lisaannetuste toel saaksime soetada külmutusauto ka teisele üksusele. Ootame annetusi kontole EE767700771008377365 märksõnaga “külmik”.

Kõik välja toodud kulud sisaldavad organisatsiooni üldkulusid, mis on umbes kümme protsenti kogukuludest.

Uuri annetamisvõimaluste kohta lähemalt meie kodulehelt.

Suur aitäh kõikidele senistele annetajatele!

 

MTÜ Slava Ukraini on 2022. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on Ukraina sõjaväe ja tsiviilelanikkonna toetamine elu säästva ja päästva abiga. Oma eesmärkide saavutamiseks pakub MTÜ Slava Ukraini Ukraina sõjaväele abi meditsiiniliste tegevuste korraldamiseks rindel ning pakub Ukraina sõjaväele ja tsiviilelanikele oskusi, teadmisi ja vahendeid sõjakahjudega toimetulemiseks.